W poniedziałkowe popołudnie zawodniczki Enea KS Piła rozegrały mecz 19. kolejki pierwszej ligi siatkówki kobiet. W hali w Legionowie, pilanki zwyciężyły 3:1.

Mecz z Legionovią, był pierwszym z dwóch spotkań, które siatkarki Damiana Zemło rozegrają w ciągu dwóch dni. Ekipa z województwa mazowieckiego jest w tabeli zdecydowanie niżej od pilanek. W pilskim obozie nikt jednak nie lekceważył miejscowych, które cały czas mają szansę na awans do najlepszej ósemki.

Premierowa partia poniedziałkowego meczu była niezwykle wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt, a największa przewaga wypracowana przez jedną z ekip wynosiła dwa punkty. Dopiero w samej końcówce Legionovia, dzięki świetnej zagrywce, odskoczyła na trzy oczka, a set zakończyła asem serwisowym Joanna Szmelter. W drugim secie Enea KS Piła od początku wyszła na prowadzenie i nie oddała go do końca. Było prowadzenie 11:14, następnie 15:18, by zakończyć partię dwoma blokami Kamili Kobus wynikiem 21:25.

Trzecia odsłona była zdecydowanie jednostronna. Pilanki prowadziły 1:9, 4:13, 12:20. W tej partii, w zasadzie wszystko wychodziło przyjezdnym. Gra toczyła się pod ich dyktando w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatnia akcja należała do duetu Kamila Kobus – Julia Rajewska, który zdobył punkt blokiem, a set zakończył się wynikiem 15:25. W czwartym secie znów Enea KS prowadził od początku. Dobra passa trwała jednak do stanu 9:10. Następnie mecz się wyrównał i trwało to do wyniku 21:21. W końcówce jednak, to pilanki zachowały więcej zimnej krwi i zamknęły seta wynikiem 22:25.

Pierwszy mecz zakończył się po myśli siatkarek z Piły. Można powiedzieć, że pierwsza część planu została wykonana. Jutro czas na drugie zadania. O godzinie 15 pilanki zagrają w Jarosławiu.

LTS Legionovia Legionowo – Enea Klub Siatkarski Piła 1:3 (25:22, 21:25, 15:25, 22:25)
MVP: Alina Bartkowska

LTS Legionovia Legionowo: Diana Dąbrowska, Katarzyna Bagrowska, Joanna Szmelter, Marta Duda, Maja Daca, Maja Mikołajczyk, Klaudia Kulig (libero) oraz Paulina Jaworska-Nowak, Klaudia Gajewska, Oliwia Wieczorkowska, Magdalena Olszowiec, Wiktoria Górecka

Enea Klub Siatkarski Piła: Julia Baranowska, Wiktoria Pisarska, Alina Bartkowska, Daria Dąbrowska, Kamila Kobus, Katarzyna Góźdź, Magdalena Piekarz oraz Urszula Bogacz, Julia Rajewska, Emilia Szubert, Oliwia Urban