W meczu 16. kolejki pierwszej ligi kobiet, Enea Klub Siatkarski Piła pokonał przed własną publicznością Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0. Było to już czwarte zwycięstwo pilanek w tym roku, w dodatku czwarte bez straty seta.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnej zagrywki Aliny Bartkowskiej. Najpierw pilanki zdobyły punkt po walce na siatce, by po chwili atakująca z Piły posłała asa serwisowego. Dalej gra toczyła się punkt za punkt. Po sprytnym zagraniu oburącz Oliwii Urban KS Piła wyszedł na prowadzenie 6:5. Następnie przyjezdne zanotowały kilka błędów w ataku, a także zostały zatrzymane blokiem i zrobiło się 9:5. Miejscowe wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg spotkania. Bardzo dobrze spisywała się Daria Dąbrowska, po ataku której wynik brzmiał 16:10. W końcówce pierwszego seta Płomień zbliżył się nieco do Piły, zrobiło się 21:19, ale po autowym ataku Marty Twardoch premierowa partia padła łupem pilanek 25:22.

Drugi set zaczął się od dwupunktowego prowadzenia przyjezdnych. W powietrzu wisiała niemała niespodzianka, bo po kolejnych akcjach i ataku Agnieszki Cur-Słomki, Płomień prowadził już 8:4. Na boisku pojawiła się Urszula Bogacz oraz Katarzyna Góźdź, które zastąpiły Emilię Szubert i Alinę Bartkowską. Dalej świetnie w obronie zagrała Magdalena Piekarz, następnie Daria Dąbrowska w bloku i przyjezdne musiały ratować się przerwą. Po pauzie pilanki nie zwalniały tempa i po kolejnym ataku Dąbrowskiej był remis 9:9. Po chwili gry z minimalnymi przewagami jednych i drugich, znów był remis 16:16. Końcówka ponownie należała do miejscowych. Najpierw Alina Bartkowska, a po chwili blokiem Daria Dąbrowska i było 25:21.

Trzecia partia to znów dobry początek gości. Po asie serwisowym Oliwii Poredy było 4:1. Przewaga Płomienia utrzymywała się w kolejnych akcjach, po błędzie w polu serwisowym Wiktorii Pisarskiej było 5:8. Po chwili podobny błąd popełniła Katarzyna Góźdź i zrobiło się 8:11. Następnie świetnie w bloku zagrały sosnowiczanki, które prowadziły 11:14. Przy stanie 11:16 trener Damian Zemło poprosił o czas. KIedy w polu zagrywki stanęła Daria Dąbrowska, pilska lokomotywa znów ruszyła. Najpierw atak po bloku w aut Urszuli Bogacz, następnie błąd rywalek, ponownie Bogacz w ataku, as Dąbrowskiej i remis po 16. Od tego momentu Enea KS Piła już nie pozwolił rywalkom wrócić na odpowiednie tory. Dobre ataki Oliwii Urban, świetna zagrywka Uli Bogacz, a także skuteczna Agnieszka Czerwińska ze środka i set zakończył się wynikiem 25:19. Była to niezwykle mocna końcówka, w której Piła pokonała Sosnowiec 14:3.

Mecz był pełen zwrotów akcji, na szczęście wszystkie z korzyścią dla pilanek. Kolejne domowe zwycięstwo, twierdza Piła nadal nie zdobyta. Warto dodać, że była to 50 ligowa wygrana KS Piła od początku istnienia tego klubu.

Enea Klub Siatkarski Piła – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0 (25:22, 25:21, 25:19)
MVP: Daria Dąbrowska

Enea Klub Siatkarski Piła: Wiktoria Pisarska, Agnieszka Czerwińska, Daria Dąbrowska, Emilia Szubert, Magdalena Piekarz (libero), Alina Bartkowska, Oliwia Urban oraz Urszula Bogacz, Katarzyna Góźdź

Trans-Ann Płomień Sosnowiec: Emilia Kaczmarzyk, Monika Karnicka, Agnieszka Cur-Słomka, Oliwia Laszczyk, Oliwia Poreda, Marta Twardoch, Olga Samul (libero) oraz Eliza Ropela – Puzdrowska (libero), Gabriela Borawska, Magdalena Bagniak, Oliwia Milkowska,