Wyjazd na południe Polski okazał się szczęśliwy dla siatkarek Enea Klubu Siatkarskiego Piła. Podopieczne trenera Damiana Zemło przywiozą do Grodu Staszica trzy punkty meczowe, po tym jak pokonały UJ CM Solna Wieliczka 3:1.

Jeszcze przed spotkaniem było wiadomo, że nie będzie to łatwa wyprawa i nikt nie odda punktów bez walki. Lepiej w mecz weszły miejscowe, które prowadziły 4:2 po tym, jak świetnie zagrały w bloku. Następnie wydawało się, że po ataku Julii Rajewskiej pilanki nabiorą rozpędu, jednak okazało się, że Solna nie zamierza oddać przewagi. Po wygranej piłce na siatce przez Zofię Ejsmont, Wieliczka prowadziła 10:6. Od tego momentu gra gospodyń stanęła w miejscu. Jakby wystarczyło im sił tylko na połowę seta. KS Piła zaczął zdobywać punkty seriami. Najpierw po asie serwisowym Urszuli Bogacz, po chwili podwójnym blokiem i zrobiło się po 13. Pierwszy czas dla Solnej stał się faktem. Po przerwie pilanki kontynuowały świetną grę. Aleksandra Deptuch zdobyła punkt po ataku, Rajewska zaserwowała asa i było 14:20. Karolina Feliks zmieniła Julię Jaśkowiec, ale niewiele to pomogło. Pilanki były w transie, a set zakończył się wynikiem 20:25, po błędzie dotknięcia siatki przez gospodynie.

Druga partia toczyła się punkt za punkt. Julia Rajewska zaatakowała w aut, by po chwili zdobyć punkt. Miejscowe wyszły na prowadzenie 9:8, by w kolejnych akcjach oddać minimalną przewagę. Po ataku Agnieszki Czerwińskiej oraz dobrej grze w bloku, pilanki prowadziły 11:14. Przy stanie 14:18 Solna wykorzystała prawo do krótkiej przerwy. To przyniosło efekt, ponieważ szybko straty zostały odrobione. Przy wyniku 18:19, to przyjezdni zatrzymali grę. Końcówka seta była piorunująca w wykonaniu Wieliczki. Gospodynie wyszły na prowadzenie 22:19, a po autowej zagrywce Czerwińskiej, set zakończył się wygraną Solnej 25:22. Był to pierwszy przegrany set w tym roku przez Enea KS Piła.

Taki obrót spraw zadziałał na trenera z Piły, ponieważ na trzecią odsłonę zmienił aż pięć zawodniczek. Na boisku pojawiły się Daria Dąbrowska, Emilia Szubert, Alina Bartkowska, Wiktoria Pisarska oraz Julia Baranowska. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ataki pilskich przyjmujących oraz środkowej szybko wyprowadziły przyjezdne na prowadzenie 9:14. Do tego należy wspomnieć o bardzo dobrej zagrywce, po której piłka wracała na stronę pilanek, a na takie prezenty tylko czekała Emilia Szubert, która lewą ręką wyprowadzała zaskakujące dla rywalek ataki. W końcówce seta Kamila Kobus zatrzymała blokiem swoją rywalkę i zrobiło się 10:19. Następnie swoją siłę w ataku pokazała Alina Bartkowska, a dzieła zniszczenia dokonała Julia Baranowska, która najpierw atakiem z drugiej linii, a po chwili asem serwisowym zakończyła seta wynikiem 12:25.

W czwartym secie trener Zemło znów powrócił do pierwotnego zestawienia pokazując, że wierzy w swój zespół. Po ataku Uli Bogacz i bloku Kamili Kobus, Piła prowadziła 3:6. Przy stanie 4:9 o czas poprosiły miejscowe. Po przerwie Aleksandra Deptuch popisała się atakiem, który po bloku wylądował na aucie. Kiedy wydawało się, że pilanki kroczą pewnie po wygraną, Solna wróciła do gry. Dwukrotnie punktową zagrywką popisała się Julia Chadała, a następnie asa posłała Patrycja Nowacka i było 12:13. Na szczęście dla przyjezdnych, obudziły się one w odpowiednim momencie. Najpierw Agnieszka Czerwińska zagrywką, później Bogacz w ataku i KS wrócił na prowadzenie 17:20. Decydujące piłki należały do zawodniczek z Piły. Julia Baranowska zaatakowała nie do obrony, a w ostatniej akcji Julia Rajewska atakiem z szóstej strefy zakończyła partię wynikiem 18:25 i całe spotkanie 1:3.

Daleki wyjazd, ale najważniejsze są trzy punkty. Mecz nie był łatwy, miejscowe postawiły się faworyzowanej ekipie z Piły. Ostatecznie jednak to pilanki wychodzą zwycięsko i mogą dopisać do swojego konta kolejną wygraną.

UJ CM Solna Wieliczka – Enea Klub Siatkarski Piła 1:3 (20:25, 25:22, 12:25, 18:25)
MVP: Kamila Kobus

UJ CM Solna Wieliczka: Lauren Cadwgan (6 pkt), Patrycja Nowacka (15), Adriana Wełna (1), Zofia Ejsmont (5), Julia Jaśkowiec (4), Aleksandra Dutkiewicz (libero), Karolina Feliks, Julia Chadała (4), Dominika Mras-Paliwoda, Karolina Bierczak (libero), Zuzanna Oracz (14)

Enea Klub Siatkarski Piła: Julia Baranowska (5 pkt), Julia Rajewska (10), Wiktoria Pisarska (1), Katarzyna Góźdź (2), Agnieszka Czerwińska (2), Kamila Kobus (12), Aleksandra Deptuch (14), Urszula Bogacz (9), Daria Dąbrowska (4), Emilia Szubert (3), Magdalena Piekarz (libero), Alina Bartkowska (5)