W niedzielne popołudnie, Enea KS Piła pokonał we własnej hali GKS „Wieżyca 2011” Politechnikę Gdańską Stężycę 3:0. Mecz był niezwykle jednostronny, a pilanki bez problemu dopisały do swojego dorobku trzy punkty.

Zespół ze Stężycy kilka dni temu obronił tytuł Mistrzyń Polski Juniorek. To ogromny sukces zespołu prowadzonego przez trenera Dawida Michora. Młode siatkarki rywalizują także na boiskach pierwszoligowych, gdzie walczą o awans do najlepszej ósemki. Mecz w Pile im tego awansu nie ułatwił, ponieważ zdecydowanie bardziej doświadczone zawodniczki nie miały żadnych problemów z pokonaniem przyszłości polskiej siatkówki.

Już od pierwszych piłek widać było, że faworyt jest jeden. Enea Klub Siatkarski Piła od samego początku narzucił swój styl gry. Kibice, jak zwykle licznie zgromadzeni w hali pilskiego MOSiR-u, mogli podziwiać fantastyczną zagrywkę, gdzie jak zwykle dominowała Alina Bartkowska. Bardzo pewne ataki wykonywane przez duet przyjmujących: Julia BaranowskaAleksandra Deptuch oraz świetną grę w obronie Magdaleny Piekarz. Trener Damian Zemło mógł pozwolić sobie na roszady, które nie były spowodowane ratowaniem wyniku, tylko daniem szansy na utrzymanie rytmu meczowego zmienniczką. I tak na boisku pojawiły się: Emilia Szubert, Urszula Bogacz, czy Agnieszka Czerwińska.

Pierwszy i trzeci set to miażdżąca przewaga pilanek. Jedynie w drugiej partii przyjezdne troszkę podciągnęły wynik. Niewiele to jednak dało, bo 17 punktów w secie, to wciąż za mało, by zagrozić rozpędzonemu zespołowi z Piły. Całe spotkanie trwało 66 minut i zakończyło się wynikiem 3:0. Gratulacje należą się zwycięskiej ekipie, ale należy także docenić walkę młodych, bardzo ambitnych i z pewnością utalentowanych siatkarek ze Stężycy.

Teraz przed pilankami ostatni mecz we własnej hali w rundzie zasadniczej. W najbliższą niedzielę do Piły zawita lider rozgrywek – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Enea Klub Siatarski Piła – GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:10, 25:17, 25:11)

MVP: Katarzyna Góźdź

Enea Klub Siatkarski Piła: Julia Baranowska (10), Kamila Kobus (5), Alina Bartkowska (7), Aleksandra Deptuch (18), Wiktoria Pisarska (6), Katarzyna Góźdź (1), Magdalena Piekarz (libero) oraz Urszula Bogacz (6), Emilia Szubert, Agnieszka Czerwińska (2)

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca: Klara Olszewska (1), Marcelina Rowińska (2), Weronika Żulewska (1) Martyna Podlaska (10), Aleksandra Wika (5), Maria Niedzwiedzka (2), Julia Kwiecińska (libero) oraz Alicja Koprowska (2), Nadia Grochowska, Kinga Pfaiffer, Agata Gołaszewska (1), Iga Piasny (libero), Wiktoria Szewczyk