W niedzielne popołudnie byliśmy świadkami wspaniałego widowiska w hali pilskiego MOSiR-u. Siatkarki Enea KS Piła podejmowały ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 3:2.

Jeszcze przed tym pojedynkiem mówiło się, że możliwa jest powtórka z pierwszego starcia obu ekip w tym sezonie. W grudniu w Nowym Dworze Mazowieckim, gospodynie pokonały pilanki w pięciu setach. Teraz prawdopodobieństwo tie-breaka było równie wysokie, jak wtedy. Tak się stało, ale niestety ponownie lepsze okazały się nasze rywalki.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla zawodniczek trenera Damiana Zemło. Po świetnych zagrywkach Kamili Kobus, KS Piła prowadził 5:0. Później mogliśmy oglądać popisy w polu serwisowym także w wykonaniu Aliny Bartkowskiej. Rywalki nie pozostawały dłużne i jedna po drugiej próbowały ustrzelić miejscowe zagrywkami z wyskoku. Wszystko po stronie pilskiej wyglądało bardzo dobrze, czego efektem była wygrana w pierwszej partii do 22. Drugi set to koncertowa gra pilanek. Od samego początku narzuciły swój styl gry i kontrolowały przebieg seta. Po osiągnięciu prowadzenia 21:10 wkradło się nieco rozluźnienia i liderki tabeli odrobiły kilka oczek. Finalnie partia padła łupem KS Piła 25:17.

Kiedy wydawało się, że pilanki pewnie kroczą po wygraną za trzy punkty, do gry wróciły przyjezdne. Choć set był wyrównany, raz jeden zespół, raz drugi wysuwał się na minimalne prowadzenie, to końcówka należała do zawodniczek trenera Bartosza Kujawskiego, które wygrały 25:23. W czwartej partii znów widoczne były wahania po obu stronach siatki. Pilanki mogły zakończyć to spotkanie, ale rywalki nie zamierzały oddać wygranej. Bardzo ciekawe ostatnie piłki zdecydowały o tym, że kibice licznie zgromadzeni w hali przy Żeromskiego, za chwilę mieli obejrzeć piątego seta.

W decydującym starciu od samego początku przyjezdne zagrały bardzo dobrze. Mocna zagrywka, która skutecznie odrzuciła pilanki od siatki, uniemożliwiła dobre i szybkie rozegranie, a co za tym idzie, wykonanie skutecznych ataków. Przy zmianie stron Nowy Dwór prowadził 8:4. Dalej gra miejscowych się nie poprawiła i przy wyniku 14:8 siatkarki z Mazowsza miały w zapasie ewentualne sześć piłek meczowych. Niestety przy czwartej z nich postawiły kropkę nad i. A w zasadzie dostały w prezencie ten punkt, po błędzie w polu serwisowym Urszuli Bogacz.

Mimo porażki kibice mogą być zadowoleni, ponieważ zobaczyli mecz na bardzo wysokim poziomie. A to dopiero przedsmak emocji, jakie czekają nas w fazie play-off. Zanim do tego dojdzie, czeka nas jeszcze ostania kolejka, w której Enea KS Piła zagra na wyjeździe z Energetykiem Poznań. Ten mecz już w najbliższą środę.

Enea Klub Siatkarski Piła – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:22, 25:17, 23:25, 23:25, 11:15)

MVP: Malwina Stachowiak

Enea Klub Siatkarski Piła: Oliwia Urban, Kamila Kobus, Emilia Szubert, Julia Baranowska, Agnieszka Czerwińska, Alina Bartkowska, Magdalena Piekarz (libero) oraz Katarzyna Góźdź, Julia Rajewska, Urszula Bogacz, Daria Dąbrowska

ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki: Matylda Grabowska, Matylda Woźny, Marta Budnik, Malwina Stachowiak, Katarzyna Kowalczyk, Izabela Filipek, Anna Bodasińska (libero) oraz Urszula Bolińska, Natalia Sidor, Aleksandra Bąkiewicz, Natalia Kawka