W derbowym meczu pomiędzy Energetykiem Poznań, a Enea KS Piła, lepsze okazały się siatkarki z północy województwa wielkopolskiego, pewnie wygrywając 3:0.

Mecz dwóch ekip z Wielkopolski rozpoczął ostatnią kolejkę rundy zasadniczej pierwszej ligi kobiet. Tak, jak spodziewano się jeszcze przed tym spotkaniem, pilanki były faworytem i nie zawiodły swoich kibiców. Z tej niedalekiej podróży wrócą do Grodu Staszica bogatsze o trzy oczka i w dobrych nastrojach będą mogły udać się na zasłużony odpoczynek. Czasu na regenerację nie będzie jednak zbyt wiele, ponieważ już 6 kwietnia rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off.

Pierwszy set środowej potyczki od samego początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Nawet na chwilę ich wygrana w tej partii nie była zagrożona. Co innego set drugi. Tutaj walka toczyła się punkt za punkt. Poznanianki wychodziły na prowadzenie, by po chwili tracić minimalną przewagę. Taki stan utrzymywał się do wyniku 22:21. Ostatnie cztery piłki należały jednak do pilanek. W trzecim secie ponownie było trochę walki. Energetyk postraszył siatkarki z Piły, ale animuszu wystarczyło jedynie do połowy partii. Od stanu 12:11 do głosu doszły zawodniczki trenera Damiana Zemło i zaczęły odskakiwać rywalkom. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 16:25 i całe spotkanie 0:3.

Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych meczach ostatniej kolejki, by dowiedzieć się, kto będzie rywalem naszych siatkarek w ćwierćfinale.

Energetyk Poznań – Enea Klub Siatkarski Piła 0:3 (20:25, 22:25, 16:25)
MVP: Alina Bartkowska